Як оскаржити штраф поліції: Усе, що необхідно знати автомобілісту. Як оскаржити штраф


Як оскаржити штраф за порушення правил дорожнього руху

Водій, який порушив правила дорожнього руху, має понести за це відповідальність. Але нерідко співробітники поліції накладають штрафи незаконно, допускаючи грубі процесуальні помилки. Як водієві оскаржити незаконні дії поліціянта та захистити свої права — пояснює адвокат

Постанова без протоколу. Законно чи ні?

Катерина Коваленко, адвокат

Сьогодні працівники патрульної поліції не складають протокол про адміністративне правопорушення, а відразу виносять постанову про притягнення до адміністративної відповідальності та накладають на водіїв штрафи. Адже ще у 2015 році до Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) було внесено ряд змін.

Так, у статті 258 Закону зазначено, що в разі вчинення адмінправопорушень, розгляд яких віднесено до компетенції Національної поліції, протокол про адміністративне правопорушення не складається.

Але водночас ця стаття містить вичерпний перелік підстав, за яких протокол про адмінправопорушення не складається. Зокрема, у разі вчинення адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксованих в автоматичному режимі.

Якщо адміністративне правопорушення не було зафіксоване в автоматичному режимі, працівник поліції не має права виносити постанову без складання відповідного протоколу, —  пояснює адвокат Катерина Коваленко

Працівник патрульної поліції не має права притягати водія до адмінвідповідальності без доказів та без з’ясування всіх обставин справи. Звинувачення не може ґрунтуватися лише на припущеннях працівника патрульної поліції. Так, стаття 62 Конституції України передбачає, що всі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

Якщо ж поліцейський встановив докази, які вказують на вчинення правопорушення та посилається на них, водій має право ознайомитися з цими доказами, навіть якщо це відеозапис нагрудної камери інспектора. А якщо працівник поліції відмовився надати водію для ознайомлення такий відеозапис, можна вважати, що такого доказу не існує.

Стаття 251 КУпАП передбачає, що доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких посадова особа встановлює наявність чи відсутність адмінправопорушення, провину особи в його вчиненні та інші обставини, які мають значення для правильного вирішення справи. Такі дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, показаннями технічних приладів і технічних засобів, що мають функції фото- та відеозйомки тощо.

Але іноді адміністративні правопорушення вчиняються в разі необхідної оборони. Наприклад, коли водій помітив, що транспортний засіб, який рухається перед ним, різко зупинився, і щоб уникнути зіткнення, водій з’їхав на зустрічну смугу або смугу для громадського транспорту. Дійсно, водій порушив Правила дорожнього руху, оскільки рух такими смугами заборонений. Однак за таких обставин водій повинен притягатися до адміністративної відповідальності за статтею 122 Кодексу.

Не є адміністративним правопорушенням дія, яка хоч і визначається КУпАП як адміністративне правопорушення, але вчинена у стані крайньої потреби: для усунення небезпеки, яка загрожує державному або громадському порядку, власності, правам і свободам громадян, але якщо ця небезпека за даних обставин не могла бути усунута іншими засобами і якщо заподіяна шкода є менш значною, ніж відвернена шкода. За таких обставин, водій може сміливо наполягати на тому, що в його діях не було ознак адмінправопорушення, — пояснює адвокат

Під час зупинки транспортного засобу спочатку потрібно дізнатись про причину цієї зупинки, перевірити посвідчення поліцейського та переписати його дані, і лише потім пред’являти працівнику поліції свої документи.

Як оскаржити штраф

Що ж робити, якщо поліціянт уже склав протокол, виніс на місці зупинки постанову про адміністративну відповідальність і виписав штраф? Якщо ви не згодні з постановою, все одно підпишіть її, зробивши відповідний запис про цю незгоду. Адже якщо ви не підпишете постанову, працівник поліції може не надати вам копію документа на місці, а надішле поштою. Таким чином ви позбавляєте себе належної можливості оскаржити дії працівника поліції у встановлені законом строки.

КУпАП встановив для водіїв лише 10-денний строк на оскарження постанови про притягнення до адмінвідповідальності. Відлік починається з наступного дня від дня винесення постанови.

Після отримання копії постанови ви маєте право звернутися за захистом своїх прав до керівництва патрульного поліції. Але такі звернення часто ігнорують. Тому аби не витрачати час, відразу звертайтеся до суду. Подайте заяву до суду за місцем вашої прописки або за місцеперебування відповідача, тобто працівника поліції.

Позовна заява має ґрунтуватися на нормах КУпАП. У ній слід обов’язково зазначити, чому ви вважаєте цю постанову незаконною. Позовну заяву можна не завозити особисто, а надіслати поштою. Але якщо ви відправляєте її останнього дня вказаного строку, вона має потрапити на пошту не пізніше 12 години ночі, інакше буде вважатися, що заява надійшла на 11 день, а отже, відбулося порушення процесуального строку, і таку заяву суд може не прийняти.

Це важливо!

Статтею 288 КУпАП передбачено, що особа, яка оскаржила постанову у справі про адміністративне правопорушення, звільняється від сплати судового збору.

Крім цього, Пленум Вищого адміністративного суду України оприлюднив постанову “Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 8 липня 2011 року № 3674-VI “Про судовий збір” в якій зазначив, що за подання до суду адміністративного позову про скасування постанови у справі про адмінправопорушення, якщо особу притягнуто до адмінвідповідальності та накладено адміністративне стягнення (штраф), судовий збір сплачувати не треба.

Судді, звісно, знають про це. Однак потрібно додатково зазначити про це в позовній заяві. У своїй заяві вимагайте визнати дії працівника поліції незаконними, а постанову — скасувати. Зміст позовної заяви має відповідати вимогам чинного законодавства, а найкраще про ці вимоги знають юристи та адвокати.

Якщо ж суд першої інстанції за тих чи інших підстав не приймає вашу позовну заяву, він виносить рішення про зупинення розгляду позовної заяви та дає час на усунення виявлених недоліків. У тому разі, якщо вашу заяву не розглянули через несплату судового збору, ви можете оскаржити відповідне рішення суду в апеляційному суді.

На час, коли справа розглядають у суді, дія постанови тимчасово припиняється, а штрафні санкції не нараховуються. Лише якщо суд відмовляє вам у задоволенні ваших позовних вимог, постанова набуває чинності.

Стаття 268 КУпАП передбачає перелік прав тих, кого притягують до адмінвідповідальності. Так, ви маєте право:

 • ознайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання
 • під час розгляду справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця в галузі права, який, за законом, має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи
 • виступати рідною мовою та користуватися послугами перекладача, якщо не володієте мовою, якою ведеться провадження
 • оскаржити постанову по справі

Проте працівники патрульної поліції часто порушують ці права. Нерідко відразу ж після зупинки транспортного засобу вони виносять постанову про адмінправопорушення та накладають на водія адміністративне стягнення.

Якщо вас звинувачують у вчиненні адміністративного правопорушення, ви маєте повне право вимагати від працівника поліції не виносити постанову відразу. А розгляд справи щодо притягнення до адмінвідповідальності відкласти на інший день. Це дасть вам час та можливість підготувати та подати свої докази, пояснення, отримати правову допомогу, — підсумовує адвокат Катерина Коваленко

Поділіться корисною інформацією з друзями:

ckp.in.ua

Як оскаржити штраф за порушення правил дорожнього руху

Немає сумнівів, що водій, який порушив правила дорожнього руху, має понести за це відповідальність. Але нерідко трапляються випадки, коли співробітники поліції накладають штрафи неправомірно, допускаючи грубі процесуальні порушення. Як водію оскаржити незаконні дії поліцейського та захистити свої права?

Постанова без протоколу. Законно чи ні?

На сьогоднішній день працівники патрульної поліції не складають протокол про адміністративне правопорушення, а відразу виносять постанову про притягнення до адміністративної відповідальності та накладають на водіїв штрафи. Ще у 2015-му році до Кодексу адміністративного правопорушення України було внесено ряд змін.

Зокрема, ст. 258 вказаного закону говорить, що у разі вчинення адміністративних правопорушень, розгляд яких віднесено до компетенції Національної поліції, протокол про адміністративне правопорушення не складається.

Але у той же час вказана стаття містить вичерпний перелік підстав, за яких протокол про адміністративне правопорушення не складається, зокрема, у разі вчинення адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксованих в автоматичному режимі.

“Якщо адміністративне правопорушення не було зафіксовано в автоматичному режимі, працівник поліції не має права виносити постанову без складання відповідного протоколу”, – пояснює юрист ЮК “Центр Конфліктології і Права” Катерина Коваленко.

Юрист також наголошує, що працівник патрульної поліції не має права притягати водія до адміністративної відповідальності без доказів та без з’ясування всіх обставин справи. Звинувачення не може ґрунтуватися лише на припущеннях працівника патрульної поліції.

Ст. 62 Конституції України передбачає, що усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь. Якщо ж поліцейський встановив докази, які вказують на вчинення правопорушення і посилається на них, водій має право ознайомитися з цими доказами, навіть якщо це відеозапис нагрудної камери інспектора. У разі відмови поліцейського надати водію для ознайомлення такий відеозапис, можна вважати, що такого доказу не існує.

Взагалі ст. 251 КУпАП передбачено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких посадова особа встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і відеозйомки і т.д.

Слід відмітити, що бувають ситуації, коли адміністративне правопорушення вчиняється у випадку необхідної оборони. Як приклад, водій помітив, що транспортний засіб, який рухається перед ним, різко зупинився, і щоб уникнути зіткнення з’їхав на зустрічну смугу або смугу для громадського транспорту. Фактично у цьому випадку водій порушив ПДР, оскільки рух такими смугами заборонений, однак за таких обставин водій повинен притягатися до адміністративної відповідальності за ст. 122 КУпАП.

“Не є адміністративним правопорушенням дія, яка хоч і визначається КУпАП як адміністративне правопорушення, але вчинена в стані крайньої необхідності: для усунення небезпеки, яка загрожує державному або громадському порядку, власності, правам і свободам громадян, але якщо ця небезпека за даних обставин не могла бути усунута іншими засобами і якщо заподіяна шкода є менш значною, ніж відвернена шкода. За таких обстави, водій може сміливо наполягати на тому, що в його діях не було ознак адміністративного правопорушення”, – пояснює юрист.

Юрист також нагадує, що під час зупинки транспортного засобу спочатку потрібно дізнатись про причину цієї зупинки, перевірити посвідчення поліцейського та переписати його дані, і лише потім пред’являти працівнику поліції свої документи.

Як оскаржити штраф?

Що ж робити, якщо поліцейський вже склав протокол, виніс на місці зупинки постанову про адміністративну відповідальність та виписав штраф? Юрист радить, якщо ви навіть не згодні з постановою, все рівно слід її підписати, зробивши запис про цю незгоду. Адже, якщо ви не підпишете постанову, працівник поліції може не надати вам копію документа на місці, а надішле поштою. Таким чином ви позбавляєте себе належної можливості оскаржити дії працівника поліції у встановлені законом строки.

Зверніть увагу, що КУпАП (ст. 289) встановив для водія лише 10 днів на оскарження постанови про притягнення до адміністративної відповідальності. Відлік 10-денного терміну починається з наступного дня від дня винесення постанови.

Після отримання копії постанови ви маєте право звернутися за захистом своїх прав до вищестоящої посадової особи, тобто керівництва патрульного поліції, але такі звернення, на жаль, дуже часто ігноруються. Тому, аби не витрачати зайвий час, юрист все-таки радить відразу звертатися до суду. Заява до суду подається за місцем вашої прописки або за місцезнаходженням відповідача, тобто працівника поліції.

Позовна заява повинна обґрунтовуватися на нормах КУпАП. У позовній заяві слід обов’язково вказати, чому ви вважаєте цю постанову незаконною. Важливо відмітити, що позовну заяву можна не завозити особисто, а відправити поштою. Але потрібно пам’ятати, якщо ви відправляєте її в останній день вказаного строку, то вона має потрапити на пошту не пізніше 12 години ночі, інакше буде вважатися, що заява надійшла на 11 день, а отже відбулось порушення процесуального строку і таку заяву суд може не приймати.

Це важливо!

Статтею 288 КУпАП передбачено, що особа, яка оскаржила постанову у справі про адміністративне правопорушення, звільняється від сплати судового збору.

Крім цього, Пленум Вищого адміністративного суду України оприлюднив постанову від 23.01.2015 року №2 “Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 8 липня 2011 року № 3674-VI “Про судовий збір” в якій зазначив, що за подання до суду адміністративного позову про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення, якщо особу притягнуто до адміністративної відповідальності та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу, СУДОВИЙ ЗБІР НЕ СПЛАЧУЄТЬСЯ.

Судді звісно ж знають про це, однак, необхідно додатково про це зазначити у позовній заяві. Крім цього, у своїй заяві ви маєте вимагати визнати дії працівника поліції незаконними та вимагати скасувати постанову. Пам’ятайте, зміст позовної заяви повинен відповідати вимогам чинного законодавства.

Якщо ж суд першої інстанції за тих чи інших підстав не приймає вашу позовну заяву, він виносить рішення про зупинення розгляду позовної заяви та дає час на усунення виявлених недоліків. У тому випадку, якщо вашу заяву не було розглянуто через несплату судового збору, ви можете оскаржити відповідне рішення суду в апеляційному суді.

На час, КОЛИ СПРАВА РОЗГЛЯДАЄТЬСЯ У СУДІ, ДІЯ ПОСТАНОВИ ПРИЗУПИНЯЄТЬСЯ і штрафні санкції вам не нараховуються. Лише якщо суд відмовляє вам у задоволенні ваших позовних вимог, постанова набуває чинності.

Наприкінці зауважимо, що ст. 268 КУпАП передбачає ряд прав особи, яка притягується до адміністративної відповідальності. Так, ви маєте право:

– ознайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання;– при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи;– виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володієте мовою, якою ведеться провадження;– оскаржити постанову по справі.

Однак ці права порушуються працівниками патрульної поліції, які фактично відразу ж після зупинки транспортного засобу виносять постанову про адміністративне правопорушення та накладають на водія адміністративне стягнення.

“Якщо вас звинувачують у вчиненні адміністративного правопорушення, ви маєте повне право вимагати від працівника поліції не виносити відразу постанову, а розгляд справи щодо притягнення до адміністративної відповідальності відкласти на інший день, з метою надати вам час та можливість реалізувати ваше право, зокрема, підготувати та подати свої докази, пояснення, отримати правову допомогу тощо”, – підсумовує Катерина Коваленко.

джерело : ckp.in.ua

on-golos.in.ua

Як оскаржити штраф гибдд за парковку

Сьогодні, коли практично більша частина населення має власні автомобілі, виник гострий і болюче питання, де і як паркуватися. Причому він став стосуватися не тільки великих мегаполісів, а й невеликих населених пунктів. Для врегулювання питання і скорочення заспамленності автомобілями територій, призначених для руху транспорту і пішоходів, законодавство в області дорожнього руху встановило чимало положень щодо порядку паркування.

Також правилами затверджено притягнення порушників норм до адміністративної відповідальності. Але, виявляється, штраф за паркування не завжди є справедливим, і існують варіанти його оскарження.

Де можна паркуватися?

 • менше, ніж в п'яти метрах від пішохідного переходу;
 • в місцях, де транспорт закриє доступ інших учасників дорожнього руху до сигналів світлофора;
 • менше, ніж в п'ятнадцяти метрах від пасажирських зупинок;
 • менше, ніж в п'ятдесяти метрах від залізничних переїздів;
 • на ділянках, на яких розташовані залізничні переїзди, трамвайні колії і тунелі;
 • на території проїжджої частини в умовах обмеженої видимості;
 • на ділянках перетину доріг;
 • в місцях розташування знаків 3.27 і 3.28;
 • на трасах, де є знак 2.1.

Незважаючи на те, що багато хто вважає пакування простим маневром, важливо пам'ятати про декілька нюансів:

 1. Стоянка автотранспорту в повному обсязі регламентується ПДР.
 2. Деякі характеристики парковки встановлюються регіональними особливостями в області дорожнього руху.
 3. Важливо проявляти повагу до всіх учасників дорожнього руху і тому дотримуватися навіть негласні правила.

Штраф за неправильну парковку

Розмір штрафу за парковку встановлюється КоАП України і залежить, перш за все, від місця, де здійснена неправильна парковка:

За порушення правил паркування в житловій зоні передбачені штрафи в федеральних містах - 3000 рублів. а в інших населених пунктах - 1500 рублів.

Як оскаржити штраф за парковку?

Дуже часто зустрічаються ситуації, коли штраф за парковку виписаний незаконно. Тому більшість водіїв цікавить процес його оскарження, адже багато співробітників ГИБДД приписують адміністративне правопорушення без видимих ​​на те причин. До того ж один з виписаних штрафів може стати другим за день, що законом заборонено і його просто необхідно оскаржити.

Щоб оскаржити штраф за парковку в недозволеному місці буде потрібно ряд певних дій і збір підтверджуючої документації. Перш за все, потрібні доказова база несправедливості і письмова скарга. Якщо виконати всю процедуру грамотно, то можна очікувати позитивних результатів.

терміни оскарження

Порядок застосування адміністративних санкцій за неправильне паркування регулюється КоАП.

Порядок дій

Звернутися за скасуванням рішення про адміністративне покарання можна в судовий ділянку або підрозділ ГИБДД. При цьому будуть різнитися форми подачі заяв: позов або письмова скарга про неправомірність санкцій.

Порядок дій при оскарженні штрафу за парковку залежить від обраного органу звернення. Спочатку, зручніше звернутися за оскарженням до співробітників інспекції. Для цього буде потрібно дотримати наступний алгоритм дій:

 1. Збирається доказова база неправомірності покарання. Важливим враховуються обставиною вважається наявність знімків місця парковки і відсутності заборонних знаків. Особлива увага приділяється місцям з поганою видимістю знаків.
 2. Збирається необхідна документація. включаючи скаргу і документи з персональними даними.
 3. Здійснюється звернення до інспекції з пред'явленням підібраних документів. Це можна зробити:
 • особисто;
 • рекомендованим поштовим відправленням з описом;
 • в електронній приймальні ГИБДД.

Необхідний пакет документів

Звертаючись за оскарженням штрафних санкцій за парковку в недозволеному місці, важливо бути твердо впевненим у своїй невинності і мати того реальні докази. До того ж необхідно володіти знаннями в дорожньому законодавстві, щоб можна було пред'явити відповідні витяги з ПДР.

Звернення до Державної дорожню інспекцію супроводжується пред'явленням необхідної документації:

 • паспорт громадянина РФ;
 • копія постанови співробітника ДАІ;
 • скарга на неправомірність застосування адміністративного покарання;
 • клопотання про перегляд термінів оскарження, в разі їх порушення;
 • при особливої ​​необхідності заяву про розгляд звернення за відсутності заявника;
 • знімки та інші види матеріалів, які є доказом законності парковки.

Як виграти справу?

Скарга в ГИБДД може розглядати і довше за термінами, до десяти днів. Але, рішення, винесене по ній, не зараховується в рядах остаточних. Справа в тому, що якою б висновок не зробили інспектора, його можна оскаржити через суд і далі, у вищестоящих органів.

Переваги судового рішення над оскарженням в ГИБДД:

 • заява розглядається за участю заявника;
 • до уваги беруться всі законно отримані доказові матеріали;
 • позовну заяву юридично сильніше письмової скарги.

В результаті неякісного процесу оскарження санкцій в ГИБДД велика частина постанов не втрачає своєї сили і продовжує діяти після оскарження. Тому при небажанні неправомірно платити гроші доведеться звертатися до суду, що можна зробити відразу, в обхід інспекції.

Суд не приймає до уваги рішення попередніх органів і розглядає справу з чистого аркуша. Відповідно значно зростає можливість надати свої докази, і виграти справу. Сама заява-скарга розглядається працівниками суду протягом двох місяців.

Поради юристів щодо оскарження штрафів за парковку

Питання про правомірність штрафних санкцій за парковку в заборонених місцях на сьогоднішній день є однією з популярних тематик суперечок. Дуже часто зустрічаються важкі випадки, коли для ефективності позитивного рішення щодо оскарження необхідно закликати грамотних юристів. Далі представлено кілька порад фахівців:
 1. Хто виписує штраф за парковку на газоні? На сьогоднішній день з співробітників ГИБДД і поліцейських зняті повноваження винесення санкцій за недозволену зупинку на газонах, право адміністративного покарання мають тільки співробітники муніципалітетів.
 2. Чи можна зняти з обліку автомобіль, на який виписаний неоплачений штраф за парковку? Реєстраційні операції з автотранспортом не пов'язані зі штрафними заборгованостями. Важливо бути уважним, багато співробітників інспекцій користуються незнанням і примушують боржників оплачувати квитанції.
 3. Прийшла квитанція на оплату штрафу за парковку в недозволеному місці. Що робити? Чи не поспішати платити. Потрібно перевірити справжність платіжного документа, який повинен містити знімки машини в різних положеннях, що підтверджують неправомірність парковки, реєстраційний номер, місце парковки і платіжні реквізити.
 4. Якщо за день виписано кілька штрафів за парковку в недозволеному місці і при цьому всі вони правомірні. Скільки квитанцій доведеться сплатити? Платежі залежать від того першого, виписаного за часом листи. Застосовувати кілька однакових санкцій до автовласникові за один день не можна.
 5. Чи можна оскаржити штраф за неправильну парковку, якщо постанову виписано з похибками? Наприклад, оформлено двома структурами: фотографія однієї, а постанову іншого. Юристи радять в цьому випадку оскаржити санкцію в порядку статті 30.2 КпАП.

Сьогодні завдяки сучасним технологіям можна подивитися наявність і розміри адміністративного покарання за парковку в недозволеному місці в інтернеті, а також оскаржити його незаконність за допомогою спеціального електронного сервісу. Також на сторінках окремих сайтів безліч юристів готові надати відповіді на різноманітні питання, що стосуються оскарження правомірності штрафу за парковку в режимі онлайн.

Народний штраф за неправильну парковку

Схожі статті

jak.magey.com.ua

Як оскаржити штраф поліції, виписаний на місці зупинки ?

Всі штрафи, що виписані співробітниками патрульної поліції на місці зупинки транспортного засобу, можуть бути скасовані в суді через порушення процедури розгляду справи. При цьому абсолютно не має значення, чи був сам факт порушення, чи ні. Одна лише та обставина, що поліція розглянула справу на вулиці, вже є вагомою для подачі позову в суд, роз’яснює “Дорожній контроль”.

26 травня 2015 року Конституційний суд України заборонив ДАІ виписувати штрафи на місці зупинки автомобіля. КСУ вказав, що складання протоколу і постанови — це дві різні стадії адміністративного провадження, між якими повинен бути інтервал. Одночасне винесення протоколу, а потім відразу і постанови, є порушенням норм закону, прав громадян, а тому такі штрафи не можуть вважатися законними.

Вспомните новость: Патрульную полицию в будущем переподчинят начальникам полиции в областях — Бушуев

Однак в подальшому Верховна Рада України змінила редакцію ст. 258 КУпАП і надала право новим патрульним поліцейським взагалі не складати протоколи за порушення правил дорожнього руху, а відразу виносити постанови (штрафи) на місці зупинки автомобіля. При цьому, народні депутати не внесли зміни до інших статей КУпАП, що призвело до неузгодженості нової редакції ст. 258 по відношенню до інших статей Кодексу, які регламентують процес розгляду справи. Це і дає лазівкою водіям в суді.

У рішенні КСУ від 26.05.2015 йдеться, що словосполучення «на місці вчинення правопорушення» і «за місцем вчинення», які містяться у ст. 258, 276 Кодексу, мають різне цільове спрямування і різний правовий зміст. Зокрема, словосполучення «за місцем вчинення», застосоване у положенні ч. 1 ст. 276 Кодексу, за якою справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем вчинення, вказує на місцезнаходження органу, уповноваженого законом розглядати справу про адміністративне правопорушення.

Користуйтесь консультацією: Як оскаржити штраф дорожньої поліції?

У нинішній редакції ст. 258 КУпАП йдеться так: “Протокол не складається у разі вчинення адміністративних правопорушень, розгляд яких віднесено до компетенції Національної поліції. У випадках, передбачених ч. 1 та 2 цієї статті, уповноваженими органами (посадовими особами) на місці вчинення правопорушення виноситься постанова в справі про адміністративне правопорушення відповідно до вимог ст. 283 цього Кодексу.

Отже КСУ роз’яснив, що словосполучення «на місці вчинення правопорушення» і «за місцем вчинення» мають різне значення. Перше означає місце, де було скоєно порушення, а друге — місце, де розташоване управління патрульної поліції того населеного пункту, де було скоєно порушення. Звертаємо увагу, що ст. 258 КУпАП зобов’язує патрульних поліцейських виносити постанову згідно вимог ст. 283 КУпАП. Це ключовий момент. У ст. 283 КУпАП зазначається таке: «Розглянувши справу про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить ухвалу по справі». Отже, щоб постанова була винесена, співробітник поліції спочатку повинен розглянути адміністративну справу (вивчити докази, показання свідків, пояснення обвинуваченого, документи, позицію адвоката). Постанова не може бути винесена без розгляду, інакше така постанова буде вважатися незаконною.

Згадайте новину: Штрафи не лякають?: Українські водії побили новий антирекорд

А тепер головне питання — де поліцейський повинен розглянути справу? У ст. 276 КУпАП чорним по білому написано, що «справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення». А як ми вже вище вказали, словосполучення «за місцем вчинення», згідно з рішенням КСУ, означає «місцезнаходження органу, уповноваженого законом розглядати справу». Тобто, розглядатися справа про порушення ПДР може тільки в будівлі відповідного управління патрульної поліції.

Виходить цікава ситуація: співробітник поліції може виписати постанову на місці зупинки автомобіля. Але, поліцейський не може виписати постанову без розгляду справи. А справу розглядати поліцейський може тільки в управлінні поліції. Якщо ж поліцейський розгляне справу на дорозі або не розгляне взагалі, це і є головною підставою для скасування штрафу. Цією лазівкою може користуватися кожен водій незалежно від того, порушив він чи ні.

Оцініть матеріал:

protokol.com.ua

Усе, що необхідно знати автомобілісту

И не має значення, чи був сам факт порушення, чи ні

Всі штрафи, що виписані співробітниками патрульної поліції на місці зупинки транспортного засобу, можуть бути скасовані в суді через порушення процедури розгляду справи, - повідомляє БезЦензор з посиланням на autonews.ua

Одна лише та обставина, що поліція розглянула справу на вулиці, вже є вагомою для подачі позову в суд, роз’яснює “Дорожній контроль”.

 

26 травня 2015 року Конституційний суд України заборонив ДАІ виписувати штрафи на місці зупинки автомобіля. КСУ вказав, що складання протоколу і постанови — це дві різні стадії адміністративного провадження, між якими повинен бути інтервал. Одночасне винесення протоколу, а потім відразу і постанови, є порушенням норм закону, прав громадян, а тому такі штрафи не можуть вважатися законними.

Однак в подальшому Верховна Рада України змінила редакцію ст. 258 КУпАП і надала право новим патрульним поліцейським взагалі не складати протоколи за порушення правил дорожнього руху, а відразу виносити постанови (штрафи) на місці зупинки автомобіля. При цьому, народні депутати не внесли зміни до інших статей КУпАП, що призвело до неузгодженості нової редакції ст. 258 по відношенню до інших статей Кодексу, які регламентують процес розгляду справи. Це і є лазівкою водіям в суді.

У рішенні КСУ від 26.05.2015 йдеться, що словосполучення «на місці вчинення правопорушення» і «за місцем вчинення», які містяться у ст. 258, 276 Кодексу, мають різне цільове спрямування і різний правовий зміст. Зокрема, словосполучення «за місцем вчинення», застосоване у положенні ч. 1 ст. 276 Кодексу, за якою справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем вчинення, вказує на місцезнаходження органу, уповноваженого законом розглядати справу про адміністративне правопорушення.

У нинішній редакції ст. 258 КУпАП йдеться так: “Протокол не складається у разі вчинення адміністративних правопорушень, розгляд яких віднесено до компетенції Національної поліції”. У випадках, передбачених ч. 1 та 2 цієї статті, уповноваженими органами (посадовими особами) на місці вчинення правопорушення виноситься постанова в справі про адміністративне правопорушення відповідно до вимог ст. 283 цього Кодексу.

Отже КСУ роз’яснив, що словосполучення «на місці вчинення правопорушення» і «за місцем вчинення» мають різне значення. Перше означає місце, де було скоєно порушення, а друге — місце, де розташоване управління патрульної поліції того населеного пункту, де було скоєно порушення. Звертаємо увагу, що ст. 258 КУпАП зобов’язує патрульних поліцейських виносити постанову згідно вимог ст. 283 КУпАП. Це ключовий момент.

У ст. 283 КУпАП зазначається таке: «Розглянувши справу про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить ухвалу по справі». Отже, щоб постанова була винесена, співробітник поліції спочатку повинен розглянути адміністративну справу (вивчити докази, показання свідків, пояснення обвинуваченого, документи, позицію адвоката). Постанова не може бути винесена без розгляду, інакше така постанова буде вважатися незаконною.

А тепер головне питання — де поліцейський повинен розглянути справу? У ст. 276 КУпАП чорним по білому написано, що «справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення». А як ми вже вище вказали, словосполучення «за місцем вчинення», згідно з рішенням КСУ, означає «місцезнаходження органу, уповноваженого законом розглядати справу». Тобто, розглядатися справа про порушення ПДР може тільки в будівлі відповідного управління патрульної поліції.

Виходить цікава ситуація: співробітник поліції може виписати постанову на місці зупинки автомобіля. Але, поліцейський не може виписати постанову без розгляду справи. А справу розглядати поліцейський може тільки в управлінні поліції. Якщо ж поліцейський розгляне справу на дорозі або не розгляне взагалі, це і є головною підставою для скасування штрафу.

Цією лазівкою може користуватися кожен водій незалежно від того, порушив він чи ні.

Поделиться​​ новостью:

- Лиза Богуцкая: Можно как угодно нас критиковать. Но мы делаем хоть что-то. И без кровопролития - За руль - только космонавты! Минздрав хочет резко расширить список болезней, с которыми нельзя садиться за руль, например - с геморроем не поездишь - Интервью Михаила Саакашвили — о депортации, родине и политическом будущем! «После того как я поменяю Украину, я хочу стать мэром Одессы» - СБУшника взорвал "беркутовец" родом из Барышевки! - СРОЧНО! Аваковский действующий мусор (бывший беркутовец) торговал оружием и взорвал СБУшника

19:37Ноябрь, 11 2017 2236

___________________________________________________________________________

ua24ua.net

Як оскаржити штраф поліції: Усе, що необхідно знати автомобілісту

Всі штрафи, що виписані співробітниками патрульної поліції на місці зупинки транспортного засобу, можуть бути скасовані в суді через порушення процедури розгляду справи. При цьому абсолютно не має значення, чи був сам факт порушення, чи ні.

Одна лише та обставина, що поліція розглянула справу на вулиці, вже є вагомою для подачі позову в суд, роз’яснює “Дорожній контроль”.

26 травня 2015 року Конституційний суд України заборонив ДАІ виписувати штрафи на місці зупинки автомобіля. КСУ вказав, що складання протоколу і постанови — це дві різні стадії адміністративного провадження, між якими повинен бути інтервал. Одночасне винесення протоколу, а потім відразу і постанови, є порушенням норм закону, прав громадян, а тому такі штрафи не можуть вважатися законними.

Однак в подальшому Верховна Рада України змінила редакцію ст. 258 КУпАП і надала право новим патрульним поліцейським взагалі не складати протоколи за порушення правил дорожнього руху, а відразу виносити постанови (штрафи) на місці зупинки автомобіля. При цьому, народні депутати не внесли зміни до інших статей КУпАП, що призвело до неузгодженості нової редакції ст. 258 по відношенню до інших статей Кодексу, які регламентують процес розгляду справи. Це і є лазівкою водіям в суді.

У рішенні КСУ від 26.05.2015 йдеться, що словосполучення «на місці вчинення правопорушення» і «за місцем вчинення», які містяться у ст. 258, 276 Кодексу, мають різне цільове спрямування і різний правовий зміст. Зокрема, словосполучення «за місцем вчинення», застосоване у положенні ч. 1 ст. 276 Кодексу, за якою справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем вчинення, вказує на місцезнаходження органу, уповноваженого законом розглядати справу про адміністративне правопорушення.

У нинішній редакції ст. 258 КУпАП йдеться так: “Протокол не складається у разі вчинення адміністративних правопорушень, розгляд яких віднесено до компетенції Національної поліції”. У випадках, передбачених ч. 1 та 2 цієї статті, уповноваженими органами (посадовими особами) на місці вчинення правопорушення виноситься постанова в справі про адміністративне правопорушення відповідно до вимог ст. 283 цього Кодексу.

Отже КСУ роз’яснив, що словосполучення «на місці вчинення правопорушення» і «за місцем вчинення» мають різне значення. Перше означає місце, де було скоєно порушення, а друге — місце, де розташоване управління патрульної поліції того населеного пункту, де було скоєно порушення. Звертаємо увагу, що ст. 258 КУпАП зобов’язує патрульних поліцейських виносити постанову згідно вимог ст. 283 КУпАП. Це ключовий момент.

У ст. 283 КУпАП зазначається таке: «Розглянувши справу про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить ухвалу по справі». Отже, щоб постанова була винесена, співробітник поліції спочатку повинен розглянути адміністративну справу (вивчити докази, показання свідків, пояснення обвинуваченого, документи, позицію адвоката). Постанова не може бути винесена без розгляду, інакше така постанова буде вважатися незаконною.

А тепер головне питання — де поліцейський повинен розглянути справу? У ст. 276 КУпАП чорним по білому написано, що «справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення». А як ми вже вище вказали, словосполучення «за місцем вчинення», згідно з рішенням КСУ, означає «місцезнаходження органу, уповноваженого законом розглядати справу». Тобто, розглядатися справа про порушення ПДР може тільки в будівлі відповідного управління патрульної поліції.

Виходить цікава ситуація: співробітник поліції може виписати постанову на місці зупинки автомобіля. Але, поліцейський не може виписати постанову без розгляду справи. А справу розглядати поліцейський може тільки в управлінні поліції. Якщо ж поліцейський розгляне справу на дорозі або не розгляне взагалі, це і є головною підставою для скасування штрафу.

Цією лазівкою може користуватися кожен водій незалежно від того, порушив він чи ні.

autonews.ua

Як оскаржити штраф за порушення ПДР? Декілька порад для водіїв

ПОТРІБНА ПОРАДА ЮРИСТА?

ЗАМОВТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ В BITLEX

Замовити консультацію

Кожен водій рано чи пізно стикається з проблемою, коли працівники поліції накладають штраф за порушення ПДР. Проте бувають випадки, коли накладення штрафу відбувається неправомірно або з порушенням передбаченої законом процедури, а тому необхідно знати, як відстояти свої права у разі їх порушення.

Накладення штрафу без попередньо складеного протоколу: чи законно це?

Відповідь на це питання міститься у статті 258 Кодексу України про адміністративні порушення (надалі – КУпАП).

Даною статтею визначено, що при вчиненні адміністративних правопорушень, розгляд яких є компетенцією Нацполіції, а також адміністративних правопорушень у сфері безпеки дорожнього руху, які зафіксовані в автоматичному режимі, протокол про дане правопорушення не складається. Варто відзначити, що протокол про адміністративне правопорушення також не складається, якщо згідно із законодавством штраф накладається та стягується на місці його вчинення.

Акцентуємо Вашу увагу на словах «зафіксовані в автоматичному режимі», оскільки це має велике значення для подальшого оскарження постанови. Згідно з КУпАП адміністративні правопорушення, які зафіксовані в автоматичному режимі, – це ті, правопорушення, які зафіксовані за допомогою технічних засобів, що дають змогу здійснювати відеозапис та \ або фотозйомку та функціонують згідно із законодавством про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах. Тобто у працівника поліції повинен бути доказ того, що Ви порушили правила дорожнього руху. І тільки в такому випадку постанова без протоколу про адміністративне правопорушення буде вважатися законною.

Де має бути винесена постанова про накладення штрафу на водія?

Статтею 258 КУпАП зазначається, що штраф накладається і стягується на місці вчинення правопорушення. На перший погляд, здавалося б, все просто і, взагалі, які можуть виникнути питання. Проте у статті 276 КУпАП визначено, що справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення. Виникає логічне запитання: чи є різниця між словосполученнями «за місцем його вчинення» та «на місці вчинення правопорушення»? Різниця є, і вона доволі суттєва. Відповідно до рішення Конституційного Суду України щодо офіційного тлумачення частини 1 статті 276 КУпАП словосполучення «за місцем його вчинення» означає місцезнаходження відповідного управління Національної поліції, територіальна юрисдикція якого поширюється на місце, де й було вчинено адміністративне правопорушення. Тобто з даних положень законодавства виходить доволі цікава ситуація, коли працівник поліції може винести постанову про притягнення до адміністративної відповідальності та накласти штраф на місці скоєння правопорушення, а розглядатися справа повинна тільки у відповідному управлінні Національної поліції. Саме ця колізія дозволяє водіям в подальшому скасувати таку постанову в судовому порядку на підставі порушення процедури. Дана колізія виникла у зв’язку з тим, що законодавець вніс зміни у статтю 258 КУпАП, проте не уніфікував інші статті Кодексу.

Як оскаржити постанову?

Законодавством передбачено як адміністративний, так і судовий порядок оскарження. Адміністративний порядок оскарження полягає у зверненні до вищестоящого органу або вищестоящої посадової особи. Проте адміністративне оскарження є малоефективним і дуже рідко призводить до бажаного результату. Тому краще одразу звертатися до суду. В даному випадку адміністративний позов подається до загальних судів, тобто до районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду. Важливо те, що за подання до суду адміністративного позову про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення (мається на увазі постанову, якою водія й було притягнуто до адміністративної відповідальності та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу), судовий збір не сплачується. Дане положення випливає зі статті 288 КУпАП. Проте не всі судді знають про це, тому ми радимо одразу зазначити про таке положення в адміністративному позові для того, щоб в суду не було підстав залишити такий позов без руху.

Ось декілька порад, які стануть в нагоді водіям, які забажають оскаржити постанову про притягнення до адміністративної відповідальності та накладення штрафу. Оцінюйте свої шанси та не бійтеся звертатись до суду!

www.bitlex.ua


Смотрите также